
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 900 fF |
| Voltage Rating (DC) | 5.6 V |
| Length | 1.15 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Packaging | Reel |
| Depth | 600 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Working Voltage | 5.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Varistor Voltage | 90 V |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08756
Ext.Price$0.08756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08756 | $0.08756 |
| 10 | $0.04378 | $0.43780 |
| 50 | $0.03904 | $1.95200 |
| 100 | $0.03482 | $3.48200 |
| 500 | $0.03042 | $15.21000 |
| 1000 | $0.02658 | $26.58000 |
| 3000 | $0.02526 | $75.78000 |
| 5000 | $0.02401 | $120.05000 |
| 10000 | $0.02264 | $226.40000 |
